2016/04/13

Ako som sa naučil jednoducho odrážať na NICKO Drevenom odrážadle 2v1 mini trojkolka

Dávnejšie sme s mamičkou písali recenziu o mojom (ne)naučení byť pretekárom na pretekárskom odrážadle HM STUDO/závodnícke odrážedlo HM STUDO.  Musím Vám povedať, že po dopísaní recenzie som sa tak zamiloval do môjho autíčka, že naň nemôžem dopustiť a som na ňom každučký deň.

Zlepšila sa mi koordinácia pohybu nôh, odrážam sa súbežne aj striedavo. Dokážem si sám na autíčko nasadnúť aj vysadnúť. Skrátka jazdím dopredu, cúvam ako pretekár po celom dome. Nakoniec sa zo mňa stal závodník a dokonca oveľa skôr ako mamička s ockom predpokladali. A tak aby som naozaj v lete mohol jazdiť (odrážať sa) na dvojkolesovom odrážadle/dvojkolesovým odrážedle, potreboval som nejaké odrážadlo, s ktorým by som mohol trénovať a zlepšovať sa po vonku. Najlepšie by bolo nejaké trojkolesové, ktoré by zvýšilo náročnosť a priblížilo by ma k dvojkolesovému odrážadlu.
     Raz keď sme sa hrali na detskom ihrisku s mojou kamarátkou, prifrčali chlapci na takejto motorke (trojkolesovom odrážadle)/motorce. Mamička s ockom sa o nej už rozprávali ale ešte neboli rozhodnutí, že by mi ju kúpili. Stále váhali. Keď som zaspal mamička mala čas sa pozrieť či aj feeďaci majú odrážadlá do exteriéru. Bola natešená, keď zbadala túto neobyčajnú MINI drevenú trojkolku 2v1/ MINI dřevěnú tříkolku 2v1.

Prečo mala takúto reakciu?
Hneď jej to v hlave začalo šrotovať (Motorka verzus drevená trojkolka).

Akú variantu by ste vybrali vy?

Moji rodičia sa rozhodli bez môjho vedomia, ale viem, že vždy sa svedomito snažia rozhodovať s ohľadom na moju bezpečnosť a pohodlie.

A toto je výsledok.
Na obrázku môžete vidieť, čo k nám dorazilo. Veľmi som sa tešil. A krabicu nespustil z rúk, pokiaľ ocko neprišiel z práce, aby sme ju mohli otvoriť a spoločnými silami zmontovať, čo v nej bolo ukryté.


Krabica bola maličká a na vrchu mala malú, praktickú plastovú rukoväť. Páni od firmy Nicko Toys Ldt. z Veľkej Británie šikovne premysleli uloženie odrážadla v krabici, jednoduchú montáž aj využitie 2v1. 


Na škatuli je pekne znázornený model odrážadla, trojkolky so stručným popisom v anglickom jazyku. CZ/SK popis je nalepený s informáciami na pravej, hornej strane. Keďže ide o drevený materiál odporúčajú ju čistiť len vlhkou handričkou.


Aká je moja NICKO drevená trojkolka 2v1?

Rozmery sú cca v cm. (dĺžka, šírka, výška)

Trojkolka je vhodná pre deti od 18 mesiacov do 3 rokov s nosnosťou do 20 kg.
Dvojkolesové odrážadlo je vhodné pre deti od 18 do 3 rokov s nosnosťou do 25 kg.

Keď sme škatuľu rozbalili, čakalo nás milé prekvapenie. Všetky časti, ktoré by sa mohli prevozom poškodiť boli pekne zabalené v bublinkovej fólií.


Ďalším prekvapením boli pekne zabalené montážne kľúče (matičky, skrutky, ...), nadstavec na jedno koleso, návod a ďakovný list s dôležitými bodmi, ktoré treba dodržiavať pri obsluhe odrážadla.


Po jednoduchej a rýchlej montáži trojkolky som si ju musel vyskúšať doma a potom aj vonku.
Počas trénovania po vonku si rodičia všimli, že mám nožičky veľmi pokrčené a pri odrážaní sa dotýkajú zadného nadstavca, na ktorej sú prichytené dve kolieska. Riešenie bolo jednoduché, stačilo zvýšiť sedadlo o jednu dierku. Zostávajú, ešte 2 dierky na zvýšenie sedadla do 27 cm od zeme. Dezén koliesok je hladká guma, čo je veľmi praktické, pretože sa vonku nešmýkajú, jazda je tichá a keď sa chcem voziť vo vnútri, ľahko sa očistia vlhkou handrou.

  Ak sa raz dieťa naučí odrážať na odrážadle (v mojom prípade najprv na štvorkolesovom), potom je jednoduché si zvyknúť na odrážaciu trojkolku. Zlepšila sa mi stabilita a koordinácia pohybov. Veľkou výhodou je, že táto trojkolka mi pomáha zlepšovať sa deň čo deň. Tak som si na ňu zvykol, že si viem sám nasadnúť aj zosadnúť. Vďaka nej sa približuje čas, kedy zvládnem aj dvojkolesové odrážadlo, ktoré mi mamička s ockom nemusia hneď kupovať, lebo toto odrážadlo je predsa 2v1. Hurá jar je tu a leto sa blíži.

Recenzia aj na videu s realizáciou nášho cestovateľa.

Krásny jarný deň kamaráti

Ben a mamička Sima


0 komentáre:

Zverejnenie komentára